درباره نشریه

مجله سازمان نظام پزشکی مشهد (سیمرغ سپید) به صورت فصلنامه توسط سازمان نظام پزشکی مشهد منتشر می‌شود و توسط هیئت تحریریه خبره‌ای از محققان برجسته پزشکی داوری و ویرایش می‌شود و بررسی مقالات از زمان تحویل تا تصمیم نهایی سردبیر به طور متوسط 8 هفته به طول می انجامد.

 

 مجله سازمان نظام پزشکی مشهد یک مجله دسترسی باز و با خدمات رایگان است بدین معنی که همه مطالب بطور رایگان و آزاد در اختیار کاربران مجله قرار می گیرد. کلیه کاربران در صورت "ذکر منبع" قادر خواهند بود به طور آزادانه (بدون نیاز به اخذ تاییدیه نویسنده یا منتشرکننده) به خواندن، دانلود، کپی، انتقال، چاپ، جستجو و یا لینک به متن کامل مقالات در مجله بپردازند. همچنین از نویسندگان بابت خدمات داوری، ویرایش و چاپ مقالات هیچ گونه هزینه‌ای دریافت نمی‌گردد.

 

یکی از خواسته‌های اصلی کلیه محققان در سراسر جهان، دسترسی بدون محدودیت به نشریات پژوهشی است. گستره مخاطبان، در مجلات دسترسی باز بیشتر از مجلات مبتنی بر اشتراک است. دسترسی باز منجر به افزایش تعداد خوانندگان، بازبینی و اثرگذاری آثار منتشره می شود. همچنین باعث افزایش احتمال نمایه‌شدن و بازیابی شده و نیاز به مجوز جهت تکثیر و نشر محتوا را کاهش می دهد.

 

 

این مجله تحت لیسانس Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 Unported به چاپ می‌رسد که به کاربران اجازه می دهد، محتوای مجله را به طور آزادانه بخوانند، و در صورتی که منبع اصلی را ذکر نمایند مقالات را برای اهداف غیرتجاری، کپی، منتشر و یا بازتولید کنند.